Publikováno

Náš příběh 2: Co nejvíc český piknikový batoh

Po vytvoření prvního prototypu piknikového batohu jsme stáli před rozhodnutím, jaký použít materiál. Chtěli jsme, aby celý piknikový batoh vznikl v Čechách, hledali jsme tedy českou textilii, která splní naše požadavky na údržbu a odolnost. Narazili jsme ale na to, že se v Čechách a dokonce i v Evropě se podobné textilie téměř nevyrábějí a proto jsme alespoň od českého dodavatele vybrali látku kortexin. Když jsme ho objevili, byli jsme naprosto nadšení z toho, jak přesně odpovídá našim potřebám – díky speciální úpravě nepropouští vodu, je jako stvořený pro velkou zátěž a velmi snadno se udržuje. Výběrem kortexinu ale naše práce rozhodně neskončila – museli jsme ještě najít kvalitní dodavatele dalších drobných, ale neméně podstatných, věcí, jako jsou zipy, popruhy, gumičky, termoizolační výplně… a tady jsme byli mnohem úspěšnější, všechny další komponenty na piknikovém batohu pochází z české výroby. 

Bylo také potřeba zajistit dodavatele vnitřního vybavení batohů – talíře, kelímky na nápoje, příbory a prostírání. Nečekali jsme, že třeba zrovna taková drobnost, jako prostírání nám může výrobu batohu zkomplikovat – bylo celkem náročné najít látku, která by barvou odpovídala barvě batohu, aby pak námi ušité prostírání a batoh byly dokonale sladěné.

Poslední perličkou je, že jsme tohle všechno stihli přibližně za měsíc a půl, chtěli jsme totiž prodej spustit před Vánoci 2016.

Když jsme se rozhodli batůžek prodávat, začali jsme samozřejmě také vymýšlet název. Tady jsme se od české kotliny trochu odklonili. Protože Lexova rodina pochází z Řecka, hledali jsme i v řeckém slovníku, kde nás zaujalo slovo εσκεμμένος (čti eskemeːnos), s významem záměrný, úmyslný, vědomý. Trošinku jsme si s ním pohráli a vznikl název ESKERO, pod kterým jsme v listopadu 2016 spustili prodej piknikových batůžků a příslušenství.