Publikováno

Náš příběh 1: Jak vznikl první piknikový batoh

Jsme milovníci přírody a dobrého jídla, teď už manželé a rodiče. Jako studenti jsme našli jeden druhého a také jsme našli společnou zábavu – pobyt v přírodě a pikniky. Jenže nám vadilo, že se v přírodě nemůžeme najíst trochu civilizovaně a pokud ano, musíme s sebou nést těžký a neforemný piknikový koš. Přemýšleli jsme, co s tím. Šárku nejprve napadlo, že by vyrobila univerzální kapsu na piknikové nádobí, která by padla do každého batůžku, ale Lexa přišel s nápadem, že vytvoříme vlastní piknikový batoh, který přesně naplní naše potřeby – bude pohodlný, praktický, bude v něm místo na potřebné piknikové nádobí a bude mít termoizolační kapsu, která udrží teplotu potravin takovou, jaká má být.

První prototyp batohu, zatím jen z obyčejné bavlněné látky, jsme ušili v Bruselu, kde jsme byli na brigádě. Šárka dostala šicí stroj po babičce a vzala ho tehdy s sebou. Moc se to hodilo, protože Belgičané milují pikniky a často nás na ně zvali. Na zahradě domu, ve kterém jsme pracovali, si tedy Šárka rozložila šicí dílničku a vznikal první batůžek, který máme dodnes.

Když jsme na prototypu otestovali střih a doladili ho k dokonalosti, vrhli jsme se na ušití batůžku z vybraných materiálů. Zasedli jsme ke starému a léty prověřenému babiččinu stroji a společně jsme ušili první piknikový batoh přesně podle našich představ. Museli jsme doladit ještě drobné nedostatky:  došlo k úpravě ramenních popruhů tak, aby nosícímu byly pohodlné a nepotil se pod nimi, a bylo nutné trochu vyladit termoizolační kapsu, aby do ní byl dobrý přístup, ale pak už jsme s batohem byli opravdu spokojeni.

V té chvíli začala cesta, která vedla přes naše první výlety, zájem kamarádů a rozšíření výroby až k současnosti.