Publikováno

Lahodný ovocný koláč

jahodový koláč, bílé nádobí, piknik, pikniková deka

jahodový koláč v kruhové formě, recept na piknikLéto nám přináší velké množství nejrůznějšího ovoce. Jeden z nejlepších způsobů, jak ho zpracovat, je podle nás schovat ho do slaďoučkého koláče. Pro tentokrát jsme koláč ozdobili jahodami, ale neméně dobrý bude s jakýmkoli jiným ovocem. Při jeho přípravě se nemusíte bát žádných komplikací, postup je velmi jednoduchý.

 

Připravte si:

120 g cukru

1 kelímek (cca 200 g) zakysané smetany

290 g polohrubé moukyingredience na jahodový koláč, recept na piknik

150 ml oleje

1 vejce

1 lžičku prášku do pečiva

300 g libovolného ovoce, větší druhy pokrájejte na vhodně velké kousky

Nejprve zapněte troubu a předehřejte ji na 180°C. Koláčovou formu vyložte pečicím papírem nebo vymažte tukem a vysypte hrubou moukou. V míse smíchejte všechny ingredience dohromady a vzniklé těsto nalijte do formy. Nakonec rychle (čím kratší dobu bude kypřicí prášek reagovat s tekutinou v těstě, tím nadýchanější bude výsledek po upečení) nasypte/rozložte ovoce a hurá s formou do trouby, kde koláč pobyde cca 25 minut, dokud se neupeče dozlatova.

Před vložením do trouby můžete ještě koláč posypat drobenkou (1 díl másla, 1 díl cukru a 2 díly hrubé jahodový koláč před upečením, recept na piknikmouky prsty smícháte v misce, můžete ji ovonět 1 lžící vanilkového cukru) nebo, pokud se k ovoci chuťově hodí, strouhaným kokosem.

Pokud množství ingrediencí zdvojnásobíte, těsta bude tak akorát na plech.

Zdrojem receptu byly tentokrát stránky Sladká pusa.