Publikováno

3+1 tip, jak na pikniku udržet jídlo a pití studené

piknikový batoh, termokapsa, studené víno a potraviny

Když vyrazíme v létě na piknik, je sluníčko naším největším potěšením i nejhorším nepřítelem. Užíváme si teplé počasí, ale teplé jídlo a pití nám moc radosti neudělají. Jak této komplikaci předejít a zajistit, že na pikniku bude všechno tak, jak má být?

  1. Je celkem nasnadě použít k uchování teploty nápojů a pokrmů termoobal či termotašku. Bývají (například oproti cestovním ledničkám či chladicím boxům) relativně lehké a skladné. Tady si musíme přihřát polívčičku – velká kapsa v našem piknikovém batůžku Eskero je vyrobena z termoizolačního materiálu, který zpomalí ohřívání vašich nápojů a potravin až o několik hodin. Pokud tedy vyrazíte na piknik s naším batůžkem, svoji „termotašku“ si nesete rovnou na zádech s sebou.
    Neoprénové termoobaly na lahve jsou skvělou volbou, pokud si chcete pojistit tu správnou teplotu vašeho oblíbeného nápoje.
  2. Chladicí bloky, které předem namrazíte v mrazáku, zvyšují účinnost termokapsy batohu, termoobalů i termotašek a pomáhají tak udržet obsah ještě déle studený. Nás zaujala nabídka chladicích bloků e-shopu 4camping, zejména ty tvarované, na plechovky, vypadají celkem prakticky.
  3. Termosek je v dnešní době v nabídce nepřeberné množství, ať už na nápoje nebo na potraviny. V relativně nízké cenové relaci se pohybují např. termosky firmy IKEA, kde najdete i menší termosku na jídlo, ale bezkonkurenční jsou podle nás termosky značky Esbit. Ty jsou vychytané a velmi účinné, jak v případě termosek na jídlo, tak termosek na pití. V termosce Esbit jsme ve vedrech uplynulého týdne dělali test se zmrzlinou – po 4 hodinách v termokapse batohu umístěného na balkóně, kde se teplota pohybovala kolem 36 °C, byla zmrzlina na povrchu mírně povolená, ale jinak báječně studená a osvěžující.
    RADA: Jídlo či pití vydrží déle studené, pokud termosku předem nachladíte studenou vodou nebo pár kostkami ledu.

 

Bonusový tip:

Pokud během chystání pochutin na piknik zjistíme, že v naší kuchyni nejsou k nalezení ty správné chladící vychytávky, můžeme si pomoci pár triky z běžných domácích zásob. Vychlazenou láhev s pitím můžeme přidělat z venku na piknikový batůžek zabalenou do mokrého ručníku, ten ochlazuje svou teplotou a také tím, jak se z něj odpařuje voda.

Jako izolant je také možné použít novinový papír nebo alobal, případně oboje zkombinovat. V tomto případě je potřeba dát pozor, abychom minimalizovali škvíry, kterými by mohlo teplo unikat, a vše důkladně obalit ze všech stran.