Nádivkové špalíčky

I když pro mnohé z nás patří nádivka především k Velikonocům a ty už jsou letos za námi, byla by velká škoda se v konzumaci těchto nádivkových špalíčků omezit pouze touto jarní příležitostí. Jsou šťavnaté, lahodné a na piknik ideální – při přepravě v piknikovém batohu jim nehrozí žádná zkáza, dají se jíst teplé i studené, příborem i rukou, jak je komu libo.

S nádivkou je to tak, že kolik je na světě rodin, tolik je na ni různých receptů. Není proto nutné, abyste nádivku připravovali přesně podle tohoto receptu, klidně sáhněte po tom po babičce a náš recept následujte až v jeho závěru.

Na přípravu nádivkových špalíčků potřebujeme:

8 rohlíků, nakrájených na kostičky

200 ml mléka

100 g másla, rozpustit

4 vejce

1 lžička soli

2 stroužky česneku

něco zeleného dle vaší chuti, sušeného či čerstvého – např. petrželku, mladé kopřivy, mladé pampeliškové listy, sedmikrásky…

cca 30 plátků slaniny

Postup:

Předehřejeme troubu na 200°C. Nakrájené rohlíky zalijeme mlékem smíchaným s rozpuštěným vlažným máslem a 4 žloutky. Pokud máme v úmyslu dát do nádivky čerstvé byliny, nasekáme je. Z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh (odvážlivci mohou otestovat tak, že po obrácení mísy dnem vzhůru sníh pevně drží a nevypadne). Do mísy k rohlíkům přidáme rozmačkaný česnek, bylinky a sůl, promícháme a potom opatrně vmícháme ušlehaný sníh (čím něžnější k němu budeme, tím nadýchanější bude hotová nádivka). Z relativně řídké a vlhké hmoty vytvoříme válečky, které obalíme plátky slaniny a naskládáme na plech. Pečeme 20-25 minut dozlatova (podle rozmarů vaší trouby a velikosti špalíčků).

Tip: Pokud se nechce zabývat tvořením válečků, můžete také vyložit slaninou formičky na muffiny a vzniklá hnízdečka naplnit nádivkovou směsí.

Recept je inspirován receptem Pečené kuře s nádivkou z Vánoční kuchařky pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové (www.kucharkaprodceru.cz) a videoreceptem Šestero velikonočních nádivek od Veroniky Koko Kokešové (http://www.menudomu.cz/sestero-velikonocnich-nadivek/).